Kvalitní obutí snižuje riziko

Stále více motoristů přesedá z pohodlí automobilové sedačky na sedadlo motorky. Ti, kteří jsou ještě o trochu více zapálení do světa motorek, usedají do sedadla závodního speciálu. Vzhledem k tomu, že jízda na motorce je celkem adrenalinovou záležitostí, je potřeba dbát zvýšenou měrou na bezpečnost.
o K tomu, aby byl stroj svým řidičem snadno ovladatelný a dobře seděl na jakémkoliv povrchu, je potřeba ho vybavit kvalitními pneumatikami.

motorka

Dech beroucí skoky na motorkách

V dnešní době se motocyklový sport rozděluje na enduro a motokros.
· Enduroje sportovní disciplína, při které jde o to, aby závodník projel jednotlivými úseky trati v co nejkratší době. Celá trať je složena z testů a průjezdů. Časy průjezdů se měří průběžně. Motorka je zkonstruována tak, aby splňovala podmínky nutné výbavy pro provoz na běžných silnicích.
· Motorky na motokros jsou speciálně sestrojeny tak, aby byly schopné jízdy v terénu. Tato sportovní disciplína se v poslední době rozšířila ještě do několika kategorií.

· Jednou z nejatraktivnějších je Freestyle motocross. Výkony jezdců v této kategorii jsou opravdu dech beroucí. Freestyle motocross se k nám dostal v osmdesátých letech z USA, kde se těšil u diváků velké oblibě. Jezdci předvádějí na svých strojích skoky, které jsou pro diváka mnohdy až neuvěřitelné. Podle jezdců se jednotlivé skoky také pojmenovávají.

Dobré pneumatiky zajistí bezpečnost

K tomu, aby se motocyklový sport nestal opravdu nebezpečnou záležitostí, ale zůstal stále jen atraktivní podívanou pro nadšené diváky, je potřeba mít stroj v perfektním stavu. Jednou z nejdůležitějších věcí jsou kvalitní pneumatiky na motorky.

závod motorek

· Dnešní firmy nenabízejí univerzální obutí na každou motorku, ale speciálně vyrobené pneumatiky, které jsou určené pro daný terén.
· Kromě toho je od pneumatik očekávána i dlouhá životnost.

4.5/5 - (2 votes)